Categories
po polsku

A tak po najdłuższej wojnie…

przyznam Wam się do czegoś…

Nie używam AdBlocka. Żadnego. W ogóle nie blokuje reklam. Nawet wyskakujących okienek. Z lenistwa. Nie używam i już…

Voltaire powiedział kiedyś “Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddałbym życie, abyś miał prawo to powiedzieć.”

Zachowując proporcje, pozwole sobie sparafrazować to:

“Nie używam AdBlocka, ale zrobię wszystko, abyś Ty mógł blokować to, co chcesz”

5 replies on “A tak po najdłuższej wojnie…”

Czytałem już dyskusję na pl.comp.www i z kilkanaście wypowiedzi na różnych blogach. I mogę powiedzieć że używam adblocka z pełną świadomością.
Z kolei wszystkim którzy podchwycili propagandowe hasła kampanii NoAdblock polecam zastanowić się czym różni się “okradanie” od zwykłego “nie dania komuś zarbić”. Zarówno w sensie etycznym jak i prawnym.

Nie chcę wdawać się w spory o znaczenie słów i inne nudności-wymiotowe. Nie używasz adblocka w ogóle (nie mam ochoty zainstalować 2 extensionsów, które automatycznie rozwiążą problem najbardziej inwazyjnych reklam) czy nie poluję już na każdą reklamę i nie wchodzę w ramach przerwy kawowej na dziwne strony, żeby znaleźć coś jeszcze do zablokowania?

Świadomość to już zupełnie inna sprawa 😉

Mnie się jeszcze kojarzą promocje w supermarketach: wiadomo, że są tylko po to, żeby zachęcić do kupna pozostałych, bardziej dochodowych rzeczy. Jeśli pójdę tam i kupię jedynie fantastyczną drukarkę, która jest sprzedawana w ramach promocji o 1.000,- PLN poniżej kosztów, to trudno – ryzyko wliczone w koszta prowadzenia biznesu. Ale jeśli to samo zrobi 1.000 innych osób, to widać przedsiębiorca przeszarżował z promocją.

Dokładnie to samo mogę powiedzieć o nadmiarze reklam w sieci i coraz częstszym ich blokowaniu.

Ja pójdę o krok dalej, po wolterowsku – będę walczyć nie tylko o twoją wolność, ale i to o to, byś rozumiał, co robisz i jakie są tego skutki 🙂

nie wiem o co chodzi, znaczy wem mniej wiecej ale… przyznales sie do czegos 😉 starzejesz sie Gandziu. W koncu mnie tez przyznales racje, jak to bylo? Zbieranie prezerwatyw z basenow informatykow po studiach humanistycznych? Milo mi sie bedzie je zbierac z Toba. Caluje!:*

Comments are closed.