Categories
main mozilla po polsku tech

Zmiany

Jedną z atrakcyjniejszych form spędzania czasu we wtorkowe, wrześniowe popołudnie może zmienianie świata… nie?

Discussing Mozilla EuropeNo to własnie to robimy 🙂 Pascal, Pike, Peter, Tristan i ja siedzimy sobie w małej salce konferencyjnej w centrum paryża i podejmujemy Naprawde Ważne Decyzje.

NWD są niezbędne, bo dzieje się Naprawde Wiele. Z reczy, które już wyciekają, mamy MailCo. Będzie wokół tego dużo szumu, a Mozilla Europe w natrualny sposób zyskała nowego partnera. Będziemy reprezentować interesy MailCo w Europie. Będziemy też znacznie bardziej aktywni, będzie nas więcej, zarówno w dziedzinie zasobów ludzkich jak i “visibility”. MoEu obiera dwa kierunki – chcemy być lepiej słyszani w Mozilli Foundation, Mozilli Corporation i MailCo. Z drugiej strony, chcemy mocniej zaakcentować obecność Mozilli w Europie.

Adopcja produktów Mozilli w Europie postępuje w świetnym tempie, jednak nie koresponduje to ze świadomością istnienia Mozilli jako organizacji i ludzi, to widoczne jest znacznie bardziej w Stanach Zjednoczonych, Japonii czy Chinach. Chcemy to zmienić.

Mozilla Europe chce być bardziej widoczna jako organizacja, a nie wyłącznie poprzez produkt. Mało kto wie o ogromnym projekcie Mozillowym jakim jest Joost. Mało kto wie o AllPeers. Disruptive Innovations, OpenWengo… To wszystko dzieje się w Europie, a w najbliższym czasie będzie się działo jeszcze więcej… Dania jest ciekawym krajem 😉

Mamy dużo do zrobienia. Mozilla jest projektem o niesamowitym potencjale, który wykracza bardzo daleko poza punkt w którym jesteśmy dzisiaj. Myślę, że kiedyś będziemy mówić o Firefoksie jako o pierwszym wielkim sukcesie ogromnego projektu. Mozilla Europe jest jego witalną częścią.

Trzyletnia kadencja obecnego zarządu Mozilli Europe dobiega końca. Niedługo czekają nas wybory, zmiany w statucie… i inne… 😉 Trzymajcie kciuki!