Categories
main mozilla po polsku tech

Zostały 3 dni do wydania Firefoksa 3!

Zostały już tylko 3 dni do wydania Firefoksa 3 🙂

Jesteśmy wszyscy straszliwie zalatani dopinając wszystko na ostatni guzik. Będą filmiki, nowe wersje stron, prezentacje multimedialne – wszystko to właśnie tłumaczy na kilkadziesiąt języków nasza społeczność zebrana pod marką ActiveMembers w Europie pod kierownictwem Pascala Chevrela i z pomocą Staszka.

Trudno pozbierać to wszystko co się dzieje w jeden post, jest jak zawsze chaotycznie, strasznie emocjonująco, ale i troche doniośle – wszak to efekt 3 lat pracy.

Niesamowita jest ta atmosfera w całym projekcie, który rozrósł się do tego stopnia, że w trakcie gdy większość dopieszcza szczegóły przed wydaniem, są już tacy, którzy pracują nad Firefoksem 3.1 (<video/>, text-shadow, awesomebar++, SMIL, canvas 3D?), tworzy się społeczność wokół Mozilla Messaging i Thunderbirda 3, tworzy się społeczność wokół Mozilla Mobile (zwłaszcza aktywny projekt Fennec), a grupa niesamowitych, łebskich programistów, projektuje już Gecko 2.0 i Firefoksa 4. Nie pytajcie jak to możliwe, ta społeczność może wszystko 🙂

Wracając jeszcze do głównego bohatera wieczoru – pozostały zaledwie 3 dni do wydania Firefoksa 3 (magia liczb? :)), a na dodatek 3 dni do końca zbierania deklaracji udziału w Dniu Pobierania Firefoksa! Tak się złożyło, że Polska jest jedną z najaktywniejszych społeczności w tej zabawie (choć niestety pod względem zgłoszonych imprez daleko odbiegamy od np. Irlandii czy Rumunii) i mamy prawie 88 tysięcy deklaracji!

Zostały trzy dni, i istnieje szansa, że uda nam się, jako jednynemu krajowi poza USA, przekroczyć magiczną sumę stu tysięcy deklaracji! 🙂 Więc jeśli masz jeszcze znajomych, znajome, rodziców, którzy nie złożyli deklaracji, a chcesz im pokazać, że można korzystać z sieci wygodniej i szybciej, to podeślij im linka 🙂 Moja Mama (która korzysta z Ubuntu, zatkało? ;p – więc ściągnie cała wersję, bo autoupdate nie zostanie zaliczony) zapisanła się 🙂

Jeśli chcesz poczytać o Firefoksie 3 – polecam wpis na blogu Dria (en), a dla programistów i webmasterów artykuł Firefox 3 dla programistów, na polskim MDC (przydałaby się pomoc w tłumaczeniu :)).

Trzymajcie za nas kciuki, jest ostry kocioł! Chciałem jeszcze ogromnie podziękować całemu zespołowi Aviary.pl za fanatstyczną robotę, a szczególnie Falce, która wyczynia magiczne rzeczy z czasoprzestrzenią i tłumaczeniami 😉

4 replies on “Zostały 3 dni do wydania Firefoksa 3!”

Gdy już mowa o premierze, to w powiadomieniach z subskrypcji w Worldrecord wkradł się błąd. Kilka dni temu przyszedł do mnie mail z datą w postaci: “czerwca June 2008” bez dnia.

Comments are closed.