Categories
main mozilla po polsku tech

8 000 000

Co jeszcze mogę powiedzieć?

Osiem milionów

Nie mam pomysłu co powiedzieć… Mam nadzieję, że to będzie osiem milionów najbardziej zadowolonych ze swojej przeglądarki ludzi na świecie 😀

p.s. nie mówiąc o np. 14 milionach pobrań Firefoksa 3 z download.com. No bo po co o tym mówić? przecież to i tak szaleństwo…

10 replies on “8 000 000”

Z tego co napisałeś wynika, że download.com nie brał udziału w ustanawianiu rekordu. Szkoda. Ale to też dla mnie dziwne, że akurat było tyle pobrań z tej strony.
W każdym razie super, że Firefox osiągnął taki wynik.
Pozdrawiam.

Nie chciałbym burzyć Twojego entuzjazmu ale wydaje mi się, że licznik na download.com pokazuje liczbę pobrań wszystkich Firefoksów poczynając od jedynki. Niemniej 8000000 (osiem milionów!) to naprawdę rekord. A Polska rzutem na taśmę przekroczyła 200000 😀

I dlaczego nie mogę się podpisać przez openid?

Andrzej: skad wiesz? Mozliwe, ze masz racje.

Mozna, tylko skorka jest niekompatybilna z rozszerzeniem. usiade nad tym w Wolnej Chwili ™ 😉

Zajrzałem tutaj: http://www.spreadfirefox.com/worldrecordgroup.
Jest też podobna sytuacja z jakąś pobieralnią z Brazylii.
Poza tym na szybko przeszukałem download.com i nie znalazłem już Firefoksa 2. No i link się nazywa “download.com/mozilla-firefox”, a nie “download.com/mozilla-firefox3”.

>>Nadal jednak żadne z download.com’owych pobrań się nie wlicza
Może i nie. Ale po co. Osiem milionów! Niech to ktoś pobije 😀

Artur: nie. Nie mielismy jak tego przekazac do Guinnessa, bo wszyscy wydawcy dystrybucji musieliby prowadzic tak samo rygorystyczne sledzenie wiarygodnosci pobran co my (sedziowie przy logach, probne balony itp.)

Ok, ja też się cieszę, ale jak się ma nasze 100k pledges do 320k pobrań, kiedy USA ma pobrań prawie 4mln a pledges miało… 500k? Reasumując: dużo piany w Polsce, mało akcji.

Riddle: reasumujac. W Polsce wiele najwiekszych serwisow (w tym Gazeta.pl, IDG i wiele innych) opublikowalo Firefoksa 3 o godzinie 12 w poludnie (8 godzin przed startem) ze swoich wlasnych serwerow.

Nie mam pojecia jak oszacowac ile w efekcie stracilismy, ale dla mnie najwaznijesze jest, ze Ci ludzie uzywaja nowoczesnej przegladarki, a nie czy mamy wieksza liczbe pobran czy ciut mniejsza. To zabawa, a nie wyscig.

Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za tydzien w statstykach gemiusa i wtedy ocenmy czego duzo a czego malo, ok? 🙂

Comments are closed.