Categories
main po polsku tech

slowni.pl

W nawiązaniu do dwóch poprzednich postów, dodaję trzeci.

Słowni.pl, to projekt oparty o aplikacje z OpenPolitics pozwalający zbierać deklarację kandydatów w wyborach a następnie analizować i rozliczać je gdy dana osoba te wybory wygra.

Aplikacja jest jeszcze świeża, ale testuję w niej możliwość zakładania kont, budowania reputacji oraz moderacji.

Chciałbym dopracować ją w ciągu najbliższych kilku miesięcy i uruchomić kiedy Państwowa Komisja Wyborcza udostępni listę kandydatów.

Ważnym elementem systemu będzie odsiewanie deklaracji nieweryfikowalnych oraz skupienie się na wiarygodności deklaracji i NPOV. Na razie myślę o tym, by do każdej deklaracji trzeba było dołączyć dwa źródła oraz opis testu weryfikowalności, który jest ograniczony w czasie. Dzięki temu nie znajdą się w serwisie deklaracje typu “Będzie lepiej”, tylko takie, które mogą być po wyborach zweryfikowane.

Nie wiem jeszcze czy reputacja to dobry pomysł, ale nie kosztuje więc dodałem. Każdy użytkownik ma określoną reputację startową i zależnie od swoich akcji (na razie może tylko dodać deklarację lub zaktualizowac ją, ale w przyszłości będzie mógł np. zgłosić błędne dane) może ona rosnąć.

Na razie korzystam też z modułu rejestracji, ale rozważam przejście na OpenID jako jedyny sposób tworzenia konta, aby uniknąć kolekcjonowania danych i haseł.

Zapraszam do zabawy i testowania. Testowa projekt wygląda tak.

Jeśli ktoś chce, może też zaitalować u siebie. Instaluje się to bardzo podobnie do reszty aplikacji z pakietu openpolitics. 🙂

3 replies on “slowni.pl”

NIe wiem jakie są trendy, ale mnie openID jako _jedyny_ sposób tworzenia konta od zawsze denerwuje. Osobiście wolę przypadek kiedy konto tworzę normalnie i podpinam pod nie openID. Aplikacja nie musi pamiętać mojego hasła jeśli to problem. Niech pozwala logować się TYLKO przez openId lub tymczasowo wygenerowane hasło przesłane na maila, ale nie tak, że jeśli kiedyś przypomnę sobie o serwisie, a akurat w międzyczasie zmienię „operatora” openId to zostanie mi tylko założenie nowego konta i dyskusja z administratorem w celu udowodnienia, że ja to ja.

Comments are closed.