Categories
po polsku

[PL] Firefox.pl, Thunderbird.pl – możesz nam pomóc!

W niedługim czasie domeny firefox.pl i thunderbird.pl będziemy musieli przekazać Mozilli Europe. Taka jest polityka ochrony domen Mozilli Europe i zostalismy o to przez nich poproszeni.

Mozilla Europe jest organizacją non-profit będącą przedstawicielem Mozilli Foundation na Europę i naszym bezpośrednim przełożonym.

W ramach polityki ochrony domen, Mozilla Europe przekieruje strony www.firefox.pl i www.thunderbird.pl na strony o tych produktach należące do Mozilli Europe. Odpowiednio – Firefox i Thunderbird.

W mojej i nie tylko mojej opinii, te nowe strony są znacznie mniej funkcjonalne od obecnie istniejących. Nie chcemy stracić tak świetnego miejsce jakim jest firefox.pl więc po rozmowie z prezesem Mozilli Europe, Tristanem Nitotem, dostałem zielone światło na przygotowanie listy zmian i modyfikacji layoutu tych stron (na początek), tak, aby lepiej promowały te produkty dla zwykłych użytkowników.

I tutaj potrzebna mi Wasza pomoc. Jeśli pracujecie przy grafice, czujecie, że macie poczucie estetyki, znacie się na tzw. “Usability“, lub/oraz po prostu macie propozycje jak i co poprawić – piszcie! Mamy teraz szanse poprawić tą stronę, nie tylko dla Nas samych, ale też dla innych krajów – jeśli z niej nie skorzystacie, zabraniam Wam kiedykolwiek narzekać na to co będzie się pojawiać na www.firefox.pl w przyszłości ;p

Zmiany nie mogą być “rewolucyjne” – nie chcemy zmieniać layoutu, natomiast chcemy poprawić układ, wygląd, rozmieszczenie elementów, dodać przyciski potrzebne użytkownikowi, screenshoty itp. Nie piszcie “więcej zdjęć” – bo to wiele nie pomaga. Piszcie gdzie te zdjęcia, ile, piszcie dokładnie co chcielibyście zobaczyć, podawajcie linki z przykładami stron, które dobrze promują produkt i mogą zostać zastosowane przez Nas w poprawkach, rysujcie szkice i piszcie od serca 🙂
Wasza pomoc jest mi bardzo potrzebna!
(wątek na mozillapl.org/forum)